seniorzy
Dzisiaj jest, 27 stycznia 2022
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Pakiety medyczne luxmed
close
Dom i ogród
Dom i ogród
Powrót
08.12.2021 / Dom i ogród
OŚWIADCZENIE - Teatr WARSawy
  • Adam Sajnuk, dyrektorTeatru WARSawy
  • Zespół Teatru WARSawy

 

Z początkiem grudnia br. Teatr WARSawy został pozbawiony siedziby. W budynku przy Rynku Nowego Miasta 5/7 zostanie przeprowadzony remont. Wierzymyw to, że po modernizacji, już historycznego obiektu z lat. 50 XX wieku,będziemy mogli powrócić do miejsca, które od 2013 r. tworzyliśmy,tym samym inwestując w jego infrastrukturę i żywotność. Zamknięte w 2004 r. kino Wars ponownie odżyło pod wpływem energii Teatru WARSawy, który tchnął w to miejsce nowoczesnego i offowego ducha teatru.Przed nami okres przejściowy, ale nieoznacza to naszego końca. Zostajemy na kulturalnej mapie Warszawy, liczącna wsparcie instytucji kultury – tak jak my dotychczas dawaliśmy dach teatrom, które u nas gościliśmy.

 

W związku z decyzjąRady m.st. Warszawy (maj 2020 r.)w końcu doszło do scalenia nieruchomości, która do tej pory należała do dwóch właścicieli: miasta i prywatnej firmy.Pod koniec listopada br. sfinalizowano transakcję między obiema stronami i budynek został własnością wyłącznie miasta.Przez kilka lat aktywnie uczestniczyliśmy w całym procesie- wspieraliśmy oba podmiotyoraz dążyliśmy do zrealizowania porozumienia. Patronowaliśmy tej zamianie, uczestnicząc w wielu spotkaniach i posiedzeniach w mieście. To duża satysfakcja, że w końcu sprawa własności budynku została uregulowana. Jednocześnie przez wiele lat walczyliśmy, by to miejsce było naszym domem – w boju o siedzibę organizowaliśmy koncerty, protesty oraz akcje performatywno-obronne.

 

Jesteśmy teraz teatrem, który nie ma siedziby, ale decyzja miasta jest krokiem naprzód, by w końcu przeprowadzić remontbudynku przy Rynku Nowego Miasta, któremu należy się pełna modernizacja. Dotychczasowa nasza siedzibaz pewnością stanie się miejską przestrzenią teatralną. Pragniemy z wielokrotnioną siłą prezentować na nowej scenie repertuar Teatru WARSawy - wciąż z pewnością ambitny oraz otwarty na różne kierunki w sztuce.

Wspólnie z Biurem Kultury rozmawiamy o przyszłości budynku. Bierzemy za dobrą monetę obietnice miasta i wierzymy, że mamy spore szanse na to, by wrócić na Rynek Nowego Miasta.W związku z powyższym czekamy na remont, ale będziemy monitorować sytuację – to dla nas ważne, by widzom na bieżąco dawać znać o sytuacji obiektu i postępach modernizacji. Będziemy z pewnością żywo zainteresowani losami budynku, gdyż jesteśmy instytucją, na której spoczywa teraz wielka odpowiedzialność i wyzwanie, by móc powrócić do miejsca, które ma swoją markę. Jesteśmy kojarzeni z tym miejscem i nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej – w końcu nasze hasło przewodnie to Rynek Nowego Myślenia.

 

Przed nami nowe premiery już w gościnnych miejscach – najbliższe to „Kobieta i życie” Maliny Prześlugi w reż. Jerzego Jana Połońskiego oraz „Judasz” na podstawie Amosa Oza w reż. Adama Sajnuka.

 

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję