seniorzy
Dzisiaj jest, 3 marca 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Kultura
Kultura
Powrót
06.03.2020 / Kultura
Dzień Kobiet z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Jeżeli coś sprawia przyjemność, to dlaczego z tego rezygnować? Dzień Kobiet nie jest już świętem tak oficjalnie fetowanym w naszym kraju, jak dekady temu, jednak wciąż cieszy się wielką popularnością. Widok mężczyzn, stojących 8 marca w kolejkach do kwiaciarni i spieszących z bukietami do domu, jest absolutnie powszechny. Natomiast panie już nie tylko czekają z wytęsknieniem na atencję męskiej części społeczeństwa, ale same organizują się, by wspólnie świętować ten dzień w sposób jaki im odpowiada. O popularności takiej formy celebrowania Dnia Kobiet świadczą spotkania okolicznościowe, co roku organizowane przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i tłumnie odwiedzane przez nowohucianki. Nie inaczej będzie zapewne w tym roku.

 

W ubiegłym roku mieszkanki Łuczanowic z okazji Dnia Kobiet bawiły się w stylu lat PRL.
Aby zwyczajom tamtych lat stało się zadość każda opuszczała spotkanie z goździkiem w ręce. Jaką niespodziankę przygotuje Klub Aneks tym razem? Możemy jedynie zdradzić, że panie świętować będą swój dzień w klimatach szalonego dwudziestolecia międzywojennego. Do Klubu Aneks zapraszamy w piątek, 6 marca. W tym samym czasie na osiedlu Branice w Klubie Herkules panie bawić będzie szarmancki jak zawsze Radosław Omieciński. Ten prawdziwie nowohucki wodzirej zadba, by spotkanie wypełnione było atrakcjami i niespodziankami.

 

Dzień później kluby organizują dwa spotkania. Dla najmłodszych pań, ale nie tylko, Klub Jędruś w ramach Projektu Wolna Sobota organizuje warsztaty komiksowe „Ja też jestem bohaterką”. Po południu bawić się będą mieszkanki z Chałupek i okolic. W Klubie Karino zabawy i konkursy poprowadzi Wojciech Szubert, a odważne uczestniczki będą mogły zaprezentować swój talent wokalny, bawiąc zgromadzonych podczas karaoke. 

 

Klub Dukat swoje spotkanie zaplanował w kalendarzowym Dniu Kobiet, ale - dość nietypowo - świętował będzie też… Dzień Mężczyzn. Spotkaniu pierwiastka żeńskiego z męskim, jak to w życiu, towarzyszyć będzie nie tylko iskrzenie, ale i najlepszy humor, zaprezentowany w kabaretowym programie Klubowej Grupy Poetica. 12 marca Klub Mirage oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ zaproszą seniorów - a szczególnie panie – w piękny rejs śladem największych przebojów czasów PRL. Służbowo na statek wejdzie Krzysztof Bigaj - aktor, wokalista, autor muzyki i tekstów oraz konferansjer. 

 

Dzień Kobiet to całkiem niezły pretekst, by oderwać na chwilę od codziennych obowiązków i spotkać w kobiecym gronie przy dobrej kawie i ciastku. Na takie właśnie, niezobowiązujące i pozbawione sztywnych ram ściśle pilnowanego harmonogramu spotkanie zaprasza 16 marca mieszkanki osiedla Kościelniki i okolic Klub Pod Kasztanami, kończąc tym samym program okolicznościowych spotkań w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.


 

Wydarzenia: 

06.03, godz. 18:00 - 20:00, Lata 20-te, lata 30-te... Dzień Kobiet
Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

 

06.03, godz. 18:00 - 21:00, Dzień Kobiet
Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

 

07.03, godz. 11:30 - 13:00, Ja też jestem bohaterką – Warsztaty komiksowe
Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

 

07.03, godz. 19:30 - 23:00, Dzień Kobiet w Klubie Karino
Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

 

08.03, godz. 17:00 - 20:00, Humor w kapeluszu - Dzień Kobiet i Mężczyzn
Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

 

16.03, godz. 17:30 - 19:30, Dzień Kobiet w Klubie Pod Kasztanami
Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1 )

 


Obraz Anrita1705 z Pixabay

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję