seniorzy
Dzisiaj jest, 28 października 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Kultura
Kultura
Powrót
25.02.2021 / Kultura
Nowy serwis internetowy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta - nowe możliwości na 30-lecie istnienia

Dzięki finansowemu wsparciu Miasta Krakowa oraz nowohuckich dzielnic - XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice i XVIII Nowa Huta została wykonana i opublikowana nowa strona internetowa Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Ma być bliskalokalnym mieszkańcom, przyjemna dla oka, responsywna czyli poprawnie wyświetlana zarówno na komputerach jak i smartfonach, prosta w obsłudze dla seniorów oraz dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Zmiana serwisu, działającego pod adresem krakownh.pl, byłakoniecznością, aby nadążyć za wyzwaniami współczesności, zapewnić konkurencyjność miejskiej instytucji kultury i rzetelnie prezentować, jak wiele ciekawego dzieje się na co dzień w 13 klubach Ośrodka, zlokalizowanych na terenie czterech nowohuckich dzielnic. Serwis pozwala sprawdzić, co słychać w osiedlowym klubie, poczytać o cyklach koncertowych i realizowanych projektach. Umożliwia poznanie historii i teraźniejszości Ośrodka oraz ludzi, którzy w nim pracują, pokazuje jak się z nimi skontaktować. Uwagę przyciąga wygląd serwisu.

 

- Zależało nam, aby zaprosić odbiorcę do świata kultury w wymiarze lokalnego społeczeństwa, w sposób oryginalny i pewny siebie. Właśnie dlatego grafika strony jest współczesna, o przyjemnej palecie kolorystycznej, a jej ilustracyjna narracja zaprasza odbiorcę w pejzaż kultury Nowej Huty. - opowiada Magdalena Klejdysz-Matras, art-director Openform design & digital studio – firmy odpowiedzialnej za realizację witryn wielu instytucji kultury z Zamkiem Królewskim na Wawelu i Muzeum Krakowa na czele.

 

Nowy serwis nie powstałby bez wsparcia finansowego Miasta Krakowa i nowohuckich dzielnic: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice i XVIII Nowa Huta.

 

O tym, jak ważne są nowoczesne technologie, nie trzeba już przekonywać.Dlatego też cieszę się, że Miasto Kraków sprawuje mecenat nad tego typu działaniami i że dzięki naszej pomocy udało się stworzyć w Ośrodku stronę, która daje dostęp wszystkim dotychczas nie mogącym korzystać z zasobów i dostępności cyfrowej. Zapewnienie dostępności to również są działania, które realizuje Miasto Kraków w skali całego urzędu i jednostek organizacyjnychdeklaruje Katarzyna Olesiak, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. - Mam nadzieję,że strona internetowa spełni oczekiwania użytkowników i będą do niej sięgać często, korzystając tym samym z oferty kulturalnej Miasta Krakowa.

 

Zapewnienie tak zwanej dostępności cyfrowej było ważnym aspektem prac nad nowym serwisem. To nie tylko wypełnienie obowiązujących już ustawowych wymogów, ale przede wszystkim ułatwienie korzystania ze strony osobom o szczególnych potrzebach – nie tylko z niepełnosprawnościami, ale też na przykład seniorom. Dlatego zapewniono ułatwiający czytanie kontrast dla treści na stronie, prawidłowe działanie czytników tekstu, nawigację po stronie za pomocą klawiatury i wiele innych funkcji, niedostrzegalnych przez większość odbiorców, a niezwykle użytecznych tym,którzy ich potrzebują.

 

Stworzenie nowej stronyjest bardzo ważnym momentem dla Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i związanych z nim lokalnych, osiedlowych społeczności. To także prezent w wyjątkowym dla tej instytucji czasie.

 

Cieszy mnie, że uruchomienie nowej strony internetowej Ośrodka Kultury Nowa Huta ma miejsce w roku jubileuszowym 30-lecia działalności.mówi Małgorzata Jezutek, dyrektor Ośrodka - Warto podkreślić, iż niektóre nasze kluby pracują dla mieszkańców Nowej Huty zdecydowanie dłużej – klub Jędruś obchodził niedawno 50-lecie. Ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W II etapie będziemy pracować nad rozwojem takich narzędzi, które pozwolą m.in. na interakcje z mieszkańcami, zgodnie z hasłem „Tworzymy to miejsce razem.

Nie chcemy, aby strona pełniła tylko funkcję „tablicy ogłoszeń” – dodaje Łukasz Kraczka z Działu Imprez i Promocji Ośrodka, koordynujący powstanie i uruchomienie nowego serwisu – Użytkownicy strony mają nie tylko dowiedzieć się, co proponujemy. Muszą mieć też możliwość zarezerwowania sobie miejsca na wydarzenie i zapłacenia za nie przez Internet. Stworzymy również sklepik internetowy.

 

Nowy serwis ułatwi też wspólne z odbiorcami świętowanie 30-lecia powstania instytucji, informując o licznych wydarzeniach i proponując udział w przygotowywanych projektach.

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję