seniorzy
Dzisiaj jest, 29 czerwca 2022
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Kultura
Kultura
Powrót
02.07.2019 / Kultura
Spektakl i warsztaty cyrkowe Klubu 303 na 32. Festiwalu ULICA

Od 4 do 7 lipca w Krakowie odbywać się będzie 32. ULICA - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, którego organizatorem jest Teatr KTO. Tegoroczna edycja festiwalu realizowana będzie pod hasłem Ale cyrk!. W dniach 4 i 5 lipca Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta włączy się w program festiwalu prowadząc na Placu Szczepańskim warsztaty cyrkowe i prezentując spektakl Nibyluk. Słońce w kuli.

 

Rodzinne warsztaty cyrkowe poprowadzą instruktorzy Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta: Magdalena Florek, Patryk Janus, Dominik Pawlik oraz Łukasz Banach i Tomasz Krawczyk. Każdy warsztat przyniesie inny rodzaj dziedziny cyrku: 4 lipca w godz. 14.00-16.00 uczestnicy zmierzą się ze sztuką żonglowania piłeczkami, chustkami, talerzykami, flowerstickami, czy diabolo, w drugim dniu 5 lipca w godz. 13.00-15.00 tematem warsztatów będzie ekwilibrystyka, czyli balansowanie na różnego rodzaju przyrządach do tego służących (lina pozioma, kule ekwilibrystyczne, rola bola – równoważnia cyrkowa, szczudła, ławeczka ekwilibrystyczna).

 

4 lipca o godz. 18.00, a 5 lipca o godz. 17.00, grupa CYRK-O-MANIACY zaprezentuje spektakl Nibyluk. Słońce w kuli. Historia toczy się w krainie tak odległej, że aż zapomnianej, zamieszkiwanej przez plemię Nibyluków. Członkowie plemienia żyją ze sobą w harmonii, wspierają się i pomagają sobie nawzajem. Do czasu, gdy ich spokój zakłóca pewien gość, który zostawia tajemniczy przedmiot… Opowieść pokazuje, do czego może doprowadzić chęć i żądza posiadania. Pod wpływem emocji nawet pokojowo nastawiony lud może zamienić się w morderczą machinę wojenną.

 

Wstęp na warsztaty i spektakl jest bezpłatny!

 

Grupa Cyrkowa CYRK-O-MANIACY utworzona została w 2017 roku. Od tamtej pory młodzi adepci sztuki cyrkowej zdobywają umiejętności, które później prezentowane są podczas pokazów. Pomimo młodego wieku oraz krótkiego – jak mogłoby się wydawać – stażu, mają już doświadczenie sceniczne, które pozwala im na rozwój i wykorzystywanie swojego potencjału z coraz większą pewnością siebie. Grupa na swoim koncie ma już udział w 10-dniowym Międzynarodowym Projekcie Cyrkowym (Polska Francja – Niemcy), w ramach którego powstał międzynarodowych spektakl cyrkowy Ręce zaprezentowany w Nowej Hucie.  Ponadto Grupa zagrała kilka spektakli cyrkowych: Koty, Ulica, Cyrk na Kółkach, Vivat Niepodległa.  

 

Od 2007 r. pod kierownictwem Magdaleny Florek Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta mocno wrósł w nowohuckie środowisko swoimi działaniami cyrkowo-teatralnymi oraz podjął międzynarodową cyrkową współpracę na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży, proponując różnorodne formy zajęć: Grupę Happenerską Nowa Huta (w latach 2007-2013), Grypę Cyrkową (w latach 2013-2018) oraz Cyrk-o-maniacy (od 2017 r.) i Zerówkę Cyrkową (od 2018 r.) W projektach międzynarodowych realizowanych od 2009 r. Klub współpracował ze stowarzyszeniami, cyrkami oraz teatrami z Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Holandii i Włoch. Rokrocznie przygotowuje międzynarodowe spektakle cyrkowe, będące owocem wymiany z cyrkowcami z  Francji i Niemiec. Klub 303 ma na swoim koncie także dwa długoletnie projekty z Teatrem Zéotrope z Lyonu, „Szekspir Projekt” („Shakespeare Project”) oraz „Projekt MOON”. Misją Klubu 303 jest upowszechnianie i rozwój  działań cyrkowych w środowisku nowohuckim. Pragnie promować nową formułę cyrku opartą na cyrkowym aktorze i spektaklach cyrkowych, których podstawą są umiejętności i artyzm człowieka. 

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję