seniorzy
Dzisiaj jest, 26 lutego 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Kultura
Kultura
Powrót
13.02.2020 / Kultura
Taneczne walentynki w kinie Iluzjon! _film "Bal", pokaz tanga argentyńskiego i lekcja kroku podstawowego

Zapraszamy i polecamy Państwa uwadze wyjątkowy, filmowo-taneczny wieczór w kinie Iluzjon już jutro! 😊

 

Walentynkowy wieczór w kinie Iluzjon rozpocznie się o 19.00 „Balem” – filmem Ettore Scoli z 1983 roku wypełnionym podróżami przez 50 lat historii Francji ze zmieniającą się modą, szlagierami, świetną choreografią i znakomitą grą aktorską! Tuż po seansie do tańca na lekcję podstawowego kroku tanga argentyńskiego zaprosi Złota Milonga!  

„Bal”, reż. Ettore Scola, mat. promocyjne

 

Wieczór rozpocznie „Bal” - Ettore Scoli z 1983 roku. To pozbawiona słów, a jednocześnie przepełniona muzyką wędrówka w czasie. 50 lat historii Francji poznamy dzięki pełnym dramaturgii epizodom, zmieniającej się modzie, słynnym szlagierom – w znakomitej choreografii i z rewelacyjną grą aktorską. Sala balowa staje się tu doskonałym zwierciadłem czasu.

 

Zaraz po filmie kieliszek prosecco i niezwykła okazja do rozpoczęcia przygody z tangiem argentyńskim. Jakub Milonga i jego partnerka Anna Końciak zaproszą na pokaz tanga i krótką lekcję kroku podstawowego. Walentynkowa zabawa potrwa aż do północy! 

„Bal”, reż. Ettore Scola, mat. promocyjne

 

14 lutego, godz. 19.00

„Bal”, reż. Ettore Scola, Francja, Włochy, Algieria 1983, 112 minut  

 

To film-wędrówka będący panoramą przemian dwudziestowiecznej Francji i szerzej – Europy. Fabuła filmu rozpoczyna się w latach dwudziestych, a kończy w latach osiemdziesiątych XX wieku. W filmie nie pada żadne słowo, ale rozbrzmiewająca nieustannie muzyka pieczołowicie oddaje buzujące w bohaterach emocje. Wśród wielu międzynarodowych nagród przyznanych dla reżysera i filmu znalazł się srebrny Niedźwiedź na Berlinale i nominacja do Oscara.

 

Więcej: http://www.iluzjon.fn.org.pl/filmy/info/5071/bal.html?rep=12097

 

Złota Milonga to pierwsza i najstarsza szkoła tanga argentyńskiego w Polsce. Powstała jesienią 2003 roku. Zajęcia prowadzą polscy instruktorzy tanga z wieloletnim doświadczeniem, a warsztaty najlepsi nauczyciele z Argentyny. Więcej informacji: www.milonga.pl

Bilety w cenie 10 zł na cały wieczór do nabycia online lub w kasie kina. 

 

Więcej: http://www.iluzjon.fn.org.pl/aktualnosci/info/1082/filmowe-walentynki-z-tangiem-zlota-milonga.html

 


KINO ILUZJON – znajdujące się pod opieką Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) kino, którego znakiem charakterystycznym jest fioletowy neon. Położone przy ul. Narbutta 50a w Warszawie, w przepięknej części Starego Mokotowa w zabytkowym budynku dawnego kina Stolica. Iluzjon proponuje ambitny repertuar – połączenie klasyki, m.in. z archiwalnych zasobów FINA, i nowości oraz wybór nietuzinkowych wydarzeń filmowych: pokazów specjalnych, spotkań z twórcami, wystaw multimedialnych, seansów z muzyką na żywo, festiwali i przeglądów. ILUZJON należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Wytrawnych widzów nie odstraszy brakiem popcornu, zachęci zaś bezkonkurencyjnym programem, atrakcyjnymi cenami biletów, przyjaznym otoczeniem, bliskością stacji metra oraz pyszną kawą serwowaną przez Iluzjon Café Bar. ILUZJON cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i mediów, m.in. okrzyknięty został przez „Gazetę Wyborczą” miejscem magicznym, wyróżniony przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy odznaką „Zasłużony dla Warszawy”, nagrodzony Wdechą (kulturalną nagrodą „Gazety Co Jest Grane 24”) w kategorii Miejsce Roku 2008 oraz polecany jest w alternatywnym przewodniku „Zrób to w Warszawie”.  

 

Więcej na: www.iluzjon.fn.org.pl

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję