seniorzy
Dzisiaj jest, 19 czerwca 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Kultura
Kultura
Powrót
08.06.2021 / Kultura
Velo Huta start! - parada i piknik

Barwny, rowerowy korowód, w którym wezmą udział miłośnicy jednego, dwóch a nawet trzech kółek, przejedzie w sobotę, 12 czerwca 2021 roku przez centrum Nowej Huty. Parada cyklistów, a po niej rodzinny piknik, otworzą nowy szlak rowerowy Velo Huta, opracowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.Miejska instytucja kultury, obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności, który przebiega pod hasłem Świętujemy na okrągło.

 

Rowerzyści przejadą dwukilometrową trasą z Alei Róż do Klubu Krzesławice. Wśród nich pojawią się miłośnicy rowerów zabytkowych i nietypowych. Obok właścicieli bicykli, cyklo-riksz ipojazdów towarowych, z pokonaniem dystansu zmierzą się nowohuccy akrobaci cyrkowi na monocyklach.

 

Do grona uczestników parady dołączyć może każdy, kto posiada sprawny technicznie rower – górski, miejski, turystyczny, szosowy, „ostre koło”, poziomy, a także dziecięcy, choć niepełnoletnim uczestnikom towarzyszyć musi dorosły opiekun. Po dotarciu na metę parady – teren wokół Klubu Krzesławice, na cyklistów czekać będą pokazy rowerowe i cyrkowe, a także liczne konkursy i warsztaty.

 

Szlak Velo Huta to aktywne odkrywanie mniej znanego oblicza Nowej Huty i porzucenie utartych ścieżek. Rowerzyści dowiedzą się gdzie w Nowej Hucie stoi Wieża Eiffla, jak odnaleźć jeszcze jeden krakowski kopiec, w którym miejscu znajduje się najmniejsza nowohucka rzeźba.Poznają lokalizację bocianiego gniazda, nowohuckiej Krainy Wielkich Jezior i zagłębia truskawkowego. Na trasie odwiedzić będą mogli 13 klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W ich pobliżu znajdą skrzynki geocachingowe, które pozwalają na udział w zdobywającej popularność grze terenowej z wykorzystaniem odbiorników GPS – na przykład w smartfonie. Dla zainteresowanych przejechaniem trasy przygotowaliśmy papierowe mapy lub do wyboru ślad gps.

 

Velo Huta to także szansa na zdobycie rowerowych i rekreacyjnych gadżetów dla dzieci i dorosłych, włącznie z nawigacją rowerową.W roku jubileuszu kluby Ośrodka Kultury organizują również cykl wydarzeń pod wspólną nazwą Imprezy na trasie – oprócz udanej zabawy będą one dla pokonujących szlak Velo Huta doskonałą okazją do poznania małych lokalnych społeczności nowohuckich osiedli.

 

Szczegółowe informacje na temat rowerowej parady i pikniku, szlaku Velo Hutaoraz Imprez na trasie znaleźć można na stronie internetowej instytucji – www.krakownh.pl, a także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

 

Wspierają nas:

Miasto Kraków, Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie, Dzielnica XVIII Nowa Huta, ArcelorMittal Poland, Colorex, Wodociągi Miasta Krakowa S.A., Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, CafeNowa, Kraków w formie.

 

Partnerzy medialni:

Dwutygodnik Kraków.pl, Wolne Radio Nowa Huta, Kalendarz Imprez Nowohuckich, Głos. Tygodnik Nowohucki

 

 

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję