seniorzy
Dzisiaj jest, 11 kwietnia 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Kultura
Kultura
Powrót
15.10.2019 / Kultura
W kinie Iluzjon rusza nowy sezon Filmowego Klubu Seniora

W osiem miesięcy dookoła świata, czyli filmowe podróże - to temat nowego sezonu Klubu Seniora w kinie Iluzjon! W programie znajdą się filmy, w których metropolie i państwa całego świata pełnią rolę znacznie ważniejszą niż tylko tło do opowiadanych historii. Pokazom towarzyszą prelekcje krytyka filmowego, Michała Oleszczyka. Pierwsze spotkanie już 24 października. 

 

W 80 dni dookoła świata, reż. Michael Anderson, kadr z filmu

 

Każde z comiesięcznych spotkań w warszawskim kinie Iluzjon (ul. Narbutta 50a) rozpoczyna się miniwykładem krytyka filmowego, Michała Oleszczyka, podczas którego widzowie mają okazje dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawało prezentowane dzieło, a także co sprawiło, że jego twórcy na zawsze zapisali się na kartach historii kinematografii. W nowym, rozpisanym od października czerwca, sezonie znajdą się filmy tematycznie związane z podróżami. Na początek film Michaela Andersona na podstawie powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”. Bilety w cenie 5 zł do nabycia online lub w kasie kina. 


„W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA”, reż. Michael Anderson, USA 1956, 175 minut

Dzieła Juliusza Verne’a przetłumaczono na ponad 90 języków. Nic dziwnego, że po jego najchętniej czytaną powieść kino sięgnęło kilkukrotnie. Film Michaela Andersona osiągnął sukces – zdobył 5 Oscarów, w tym długo wyczekiwanego za muzykę dla Victora Younga (wcześniej wielokrotnie nominowanego do tej nagrody). W drugoplanowych rolach w filmie pojawiają się takie gwiazdy jak: Marlena Dietrich, Fernandel, Trevor Howard, Buster Keaton oraz Frank Sinatra. Więcej: http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/1090/klub-seniora-filmowe-podroze.html

 

W programie cyklu: 

  1. 24 października 2019

„W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA”, reż. Michael Anderson, USA 1956, 175 minut

 

  1. 28 listopada 2019

„GARSONIERA”, reż. Billy Wilder, USA 1960, 125 minut

Nowy Jork

 

  1. 19 grudnia 2019

„LUDZIE W NIEDZIELĘ”, reż. Robert Siodmak,  Niemcy 1931, 74 minuty

Berlin

 

  1. 30 stycznia 2020

„DARLING”, reż. John Schlesinger, Wlk. Brytania 1965, 128 minut

Londyn

 

  1. 27 lutego 2020

„MOSKWA NIE WIERZY ŁZOM”, reż. Władimir Menszow, ZSRR 1980, 150 minut

Moskwa

 

  1. 26 marca 2020

„CZARNY ORFEUSZ”, reż. Marcel Camus, Brazylia, Francja, Włochy 1959, 107 minut

Rio de Janeiro

 

  1. 23 kwietnia 2020 

„WINDĄ NA SZAFOT”, reż. Louis Malle, Francja 1958, 88 minut

Paryż

 

  1.  28 maja 2020

„URLOP W WENECJI”, reż. David Lean, USA, Wlk. Brytania 1955, 98 minut

Wenecja

 

Więcej: http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/1090/klub-seniora-filmowe-podroze.html

 

Kino Iluzjon ǀ ul. Narbutta 50a ǀ Warszawa

 

Więcej na: http://www.iluzjon.fn.org.pl/

 


 

KINO ILUZJON – znajdujące się pod opieką Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) kino, którego znakiem charakterystycznym jest fioletowy neon. Położone przy ul. Narbutta 50a w Warszawie, w przepięknej części Starego Mokotowa w zabytkowym budynku dawnego kina Stolica. Iluzjon proponuje ambitny repertuar – połączenie klasyki, m.in. z archiwalnych zasobów FINA, i nowości oraz wybór nietuzinkowych wydarzeń filmowych: pokazów specjalnych, spotkań z twórcami, wystaw multimedialnych, seansów z muzyką na żywo, festiwali i przeglądów. ILUZJON należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Wytrawnych widzów nie odstraszy brakiem popcornu, zachęci zaś bezkonkurencyjnym programem, atrakcyjnymi cenami biletów, przyjaznym otoczeniem, bliskością stacji metra oraz pyszną kawą serwowaną przez Iluzjon Café Bar. ILUZJON cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i mediów, m.in. okrzyknięty został przez „Gazetę Wyborczą” miejscem magicznym, wyróżniony przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy odznaką „Zasłużony dla Warszawy”, nagrodzony Wdechą (kulturalną nagrodą „Gazety Co Jest Grane 24”) w kategorii Miejsce Roku 2008 oraz polecany jest w alternatywnym przewodniku „Zrób to w Warszawie”.  

 

Więcej na: www.iluzjon.fn.org.pl

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję