seniorzy
Dzisiaj jest, 28 maja 2024
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
04.12.2022 / Rozmaitości
Polska Spółka Gazownictwa: Barbórka to święto górników i gazowników

Barbórka to najważniejsze święto branży górniczej i gazowniczej. To czas docenienia trudu, ciężkiej, codziennej pracy górników i gazowników. „Chciałbym podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z branży gazowniczej: niech święta Barbara błogosławi nas każdego dnia” – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) podczas obchodów Barbórki Centralnej.

 

 

W uroczystej mszy świętej z okazji Barbórki, którą odprawiono w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie wzięli udział przedstawiciele władz Polskiej Spółki Gazownictwa, a także pracownicy przedsiębiorstwa oraz ich rodziny.

 

„Zaprosiła nas tutaj św. Barbara. A jeśli już o niej mówimy, to jest ona patronką tych wszystkich zawodów, które trudnią się wydobywaniem dóbr znajdujących się w naszej kochanej matce Ziemi – stwierdził podczas uroczystości ksiądz proboszcz Bogdan Bartołd. - Proszę księdza biskupa Tadeusza Pikusa, duszpasterza środowisk górniczych, aby pobłogosławił wszystkim pracownikom i zarządowi Polskiej Spółki Gazownictwa, a także ich rodzinom oraz wszystkim tym, którzy korzystają z owoców ich ciężkiej pracy” – mówił ks. Bartołd.

 

„Modlę się o to, aby święta Barbara wypraszała łaski dla wszystkich ludzi, związanych z polskim gazownictwem. Aby mogli się rozwijać i dzielić się darami, które wypracowują na chwałę Pana Boga i ku radości nas wszystkich. Pamiętajmy o górnikach, ale także o ich rodzinach” – powiedział ksiądz profesor Tadeusz Pikus, były biskup diecezji w Drohiczynie.

 

„Dzisiejszy dzień to święto św. Barbary – stwierdził Robert Więckowski, prezes PSG. - Celebrujemy święto branży wydobywczej, gazowniczej, a tym samym Polskiej Spółki Gazownictwa. Chciałbym podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z branży gazowniczej za ich trud i ciężką pracę. Niech święta Barbara błogosławi nas każdego dnia” – dodał prezes zarządu PSG.

 

Polska Spółka Gazownictwa od niedawna wchodzi w skład koncernu PKN Orlen. Zatrudnia ponad 11 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez ponad 200 tys. km gazociągów.

 

„PSG jest nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych tradycjach, które czerpie doświadczenie z ponad 160-letniej historii gazownictwa na ziemiach polskich. Jest jednym z największych w Europie operatorów systemu dystrybucyjnego gazu” – przekazał prezes Więckowski.

 

Warto przypomnieć, że Polska Spółka Gazownictwa jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce. Kluczowym zadaniem firmy jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju do ponad 7 mln odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych.

 

Do zadań PSG należy również prowadzenie ruchu sieciowego, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu.

 

„Naszym zadaniem jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych. Świadczymy usługi transportu paliwa gazowego z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego” - dodał Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

 

„Praca gazowników to także służba. Nie tylko budowa i modernizacja naszej sieci, ale także pogotowie gazowe, które co roku wyjeżdża z interwencjami ponad 130 tysięcy razy, co daje średnio ponad 350 wyjazdów dziennie. Dlatego dla nas, użytkowników sieci gazowych, pogotowie gazowe jest tak ważne” – przypomniał prezes PSG.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Obraz Tuna Ölger z Pixabay

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję