seniorzy
Dzisiaj jest, 4 sierpnia 2020
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
28.08.2019 / Rozmaitości
Rekordowa VI Parada Seniorów i Piknik Pokoleń za nami

Program „Adamed dla Seniora” już po raz trzeci był Partnerem Strategicznym największego wydarzenia senioralnego w Polsce – Ogólnopolskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń, który odbył się 24 sierpnia 2019 r. w Warszawie.

 

Coroczna Parada Seniorów i Piknik Pokoleń to wielkie święto społeczności liczącej niemal 10 mln osób, a samo wyjście na ulice stolicy, to symboliczna próba pokazania energii, potencjału, ale również ich potrzeb, problemów, z którymi się borykają. To również szansa na aktywizację osób starszych oraz tworzenie nowych więzi społecznych.

Seniorzy opanowali ulice Warszawy

Wspólne świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 12:00 przy rondzie de Gauelle’a, skąd według szacunków Fundacji Zaczyn – organizatora wydarzenia, blisko 15 tysięcy Seniorów pokonało trasę w kierunku Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Tam do wieczora spędzali aktywnie czas w ramach organizowanego Pikniku Pokoleń.
 
W ramach specjalnej strefy programu społecznego „Adamed dla Seniora”, firma Adamed przygotowała szereg aktywności dedykowanych osobom starszym. Rekordowo, bo około 450 Seniorów skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji. We współpracy z Polskim Towarzystwem Chirurgii Naczyniowej Adamed zapewnił badanie kostka-ramię oraz konsultacje z chirurgami naczyniowymi. W ramach programu „Głęboki Oddech” seniorzy korzystali z konsultacji z lekarzem pulmonologiem oraz mogli wykonać badanie spirometryczne. Każdy kto odwiedził strefę AdS mógł również zbadać poziom glukozy we krwi oraz ciśnienie tętnicze.  Na stoiskach Adamedu przez cały dzień można było zasięgnąć informacji nt. produktów firmy m.in. Geriamocy i Maxi3Veny, która była partnerem produktowym wydarzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również treningi nordic walking i indywidualne konsultacje prowadzone przez profesjonalnych trenerów, w trakcie których Seniorzy zapoznawali się z techniką  uprawiania tego sportu.
 

W dalszej części programu Pikniku, wszyscy uczestnicy bawili się na koncercie tegorocznej gwiazdy – Krzysztofa Krawczyka, a DJ Wika jak co roku poprowadziła największy w Polsce Dancing Międzypokoleniowy. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę dyskusyjno-panelową z udziałem takich gwiazd jak: Robert Janowski, Katarzyna Pakosińska, Beata Tadla czy Tomasz Jacykow.

 

 

Żródło:

Zdjęcie oraz treść: https://adamed.prowly.com/68618-rekordowa-vi-parada-seniorow-i-piknik-pokolen-za-nami

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję