seniorzy
Dzisiaj jest, 3 sierpnia 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
08.10.2019 / Rozmaitości
Świętujemy 10. jubileusz targów VIVA SENIORZY! Sprawdź tegoroczne atrakcje

Już za miesiąc, w dniach 25-26.10.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jubileuszowa 10. edycja targów VIVA SENIORZY. W programie targów moc atrakcji: koncerty, warsztaty, wykłady, turnieje gier towarzyskich.

 

W niemal każdym europejskim kraju targi dla seniorów są imprezami o ugruntowanej renomie i tradycji, gromadzącymi setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. VIVA SENIORZY! to najstarsze i największe targi dla seniorów w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie współpracują przy ich organizacji z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

 

Tegoroczna edycja targów będzie wyjątkowa. Z okazji jubileuszu targów w programie znajdą się w ciekawe wydarzenia i atrakcje, starannie dobrane i dopasowane do zainteresowań i potrzeb seniorów. Głównym jego punktem będą koncerty Grażyny BrodzińskiejHaliny Frąckowiak, przygotowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotował ponownie cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów warsztaty i wykłady.

 

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie. Jak zawsze organizator zadbał o aspekt edukacyjny imprezy. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarzy i specjalistów, którzy opowiedzą o tym jak leczyć i zapobiegać najczęstszym chorobom wieku podeszłego.

 

Targi będą podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność, blok, w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, działalnością organizacji i klubów seniora, a także urodą i stylem; zdrowie - prezentacja produktów i usług, dostosowanych do potrzeb seniora; wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, podejmujący tematykę infrastruktury dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, bezpiecznego domu, a także pomocy w życiu codziennym.

 

Targi VIVA SENIORZY! odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa dwa dni,
25-26.10.2019 r. w godzinach 10.00-17.00.

 

 Bilety w przedsprzedaży można kupić na stronie internetowej www.tobilet.pl

 

Więcej informacji www.vivaseniorzy.pl i na FB.

 

Kontakt dla zwiedzających:

Ewa Wysocka

tel. +48 691 029 067

e-mail: ewa.wysocka@grupamtp.pl

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję