seniorzy
Dzisiaj jest, 24 września 2020
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
27.04.2020 / Rozmaitości
Teatr Żydowski szyje maseczki i pomaga potrzebującym

Teatr Żydowski szyje maseczki i wspiera potrzebujących. Pierwsze sto maseczek Teatr Żydowski przekazał dla Domu Pomocy Społecznej „Na Bachusa” w Warszawie. Teraz szyje kolejne dla domu dziecka. 

 

Teatr Żydowski postanowił włączyć się w działania na rzecz osób, które potrzebują wsparcia. Mimo że teatr nie posiada własnej pracowni krawieckiej, w ciągu kilku dni zespół aktorski i techniczny uszył pierwsze sto maszeczek i szyje kolejne. 

 

- Jestem szczęśliwa, że Teatr Żydowski tworzą ludzie wielkiego serca, którzy z pełnym zaangażowaniem włączyli się w działania dla potrzebujących.  Dodam tylko, że nie było to proste – nikt wcześniej nie umiał tego robić,  trzeba było naprawić maszyny do szycia – a jednak wszystko się udało i idzie nam coraz lepiej – mówi Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego. 

 

Teatr Żydowski w tym trudnym czasie wesprze również schronisko w Celestynowie. Zespół, pod przewodnictwem garderobianej Oli Lipki zbiera dary (karmę dla psów i kotów, koce, zabawki) dla potrzebujących zwierząt. Schronisko znalazło się w bardzo trudnym położeniu - z powodu kwarantanny drastycznie zmniejszyły się wpływy ze zbiórek i darowizn. 

 

 

 

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję