seniorzy
Dzisiaj jest, 8 grudnia 2023
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Turystyka
Turystyka
Powrót
28.04.2023 / Turystyka
Na majówkę tylko z POLREGIO – Bilety turystyczne i Mini turystyczne ważne od 28 kwietnia do 4 maja

Oferta POLREGIO ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu, dlatego pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie - decyzją organizatora transportu - przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej.

 
W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia POLREGIO, które zabiorą turystów nie tylko do nadmorskich kurortów.

 

POMORZE ZACHODNIE/WIELKOPOLSKA/LUBUSKIE: 
• dwa dodatkowe pociągi "Riwiera i Harpun" na trasie Poznań – Kołobrzeg 
• pociąg "Błękitny" Szczecin Główny - Świnoujście z ograniczoną liczbą postojów 
• pociąg "Orkan" Poznań Główny - Międzyzdroje - Świnoujście (pociąg jedzie z pominięciem stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy)
• pociąg "Karsibór" Zielona Góra Główna - Kostrzyn - Szczecin - Międzyzdroje - Świnoujście 
• Zielona Góra Gł. – Łagów (pociągi kursują w terminie 29 kwietnia- 3 maja, z wyjątkiem 2 maja)

 

DOLNY ŚLĄSK:
• pociąg „Kamieńczyk” relacji Poznań-Wrocław - Szklarska Poręba

 

ŁÓDZKIE: 
W trakcie majówki kursować będą pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź - najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej na trasach:
• Warszawa - Łódź 
• Łódź - Poznań
• Częstochowa - Łódź

 

PODLASIE:
Pociągi relacji Białystok - Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE/PODKARPACKIE:
Dla wybierających się do Sandomierza, 29 kwietnia – 3 maja kursują pociągi relacji: 
• Kielce - Sandomierz – Kielce 
• Rzeszów Główny - Sandomierz - Rzeszów Główny

  

ŚLĄSK/MAŁOPOLSKA:
• Katowice - Zator – Katowice – superREGIO "ENERGYLANDIA" będzie kursował m.in. 1 - 3 maja oraz 5-7 maja 

 

LUBELSKIE:
• Pociągi na Roztocze kursują w weekend majowy w dniach 29 kwietnia – 3 maja

 

Pasażerowie doceniają oferty POLREGIO, dzięki którym liczba podróżnych sukcesywnie rośnie, a spółka ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystały blisko 24 miliony pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to pociągami POLREGIO podróżowało ponad 8 milionów osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022, co oznacza 50% wzrost. Co szczególnie ważne – pobite zostały także wyniki z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019, który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. Tendencja rosnąca jest utrzymana także w lutym i marcu. W planach POLREGIO jest kontynuowanie tego trendu i przekroczenie w tym roku liczby 100 mln pasażerów.

 

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję