seniorzy
Dzisiaj jest, 29 maja 2020
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda
Powrót
05.06.2019 / Zdrowie i uroda
Nadchodzi lato

Nadchodzi lato, tak więc powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby w letniej gorączce nie zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu naszej skóry. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż wraz z wiekiem, nasza odporność na słońce zmienia się.

 

Ale nie tylko wiek ma wpływ na to jak i ile możemy się opalać. Im ciemniejszą mamy karnacje, tym bardziej beztrosko możemy spędzać czas na słońcu. Jednakze, jeśli mamy niebieskie oczy i jasne włosy, jesteśmy bardzo narażeni na wszelkiego rodzaju oparzenia i wówczas, jeśli chcemy pozostać zdrowi, koniecznie pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu się!

 

 

Jest kilka prostych zasad, których powinnismy przestrzegać:

 

  • przed rozpoczęciem sezonu warto sprawdzić stan naszego ciała, czy żadne ze znamion nas nie niepokoi, czy nie urosło, czy nie zaobserwowaliśmy na skórze czegoś nietypowego,

 

 

 

 

  • pamiętajmy o odpowiednim kremie z filtrem

 

 

 

 

 

 

 

 

  • dbajmy o nawadnianie!

 

 

 

 

 

 

 

 

  • nie wychodźmy na słońce w okolicach południa,

 

 

  • starajmy sie dbać o czas, w którym przebywamy na słońcu - lepiej jest rozdzielić sobie opalanie na kilka sesji po 20-30 minut niż w ciągu przeleżec 2 godziny.

 

 

 

 

 

Jeśli będziemy pamiętali o tych kilku prostych radach, będziemy mogli czerpać pełną przyjemność z lata, bez nieprzyjemnych incydentów z łuszczącą się skórą, nadmierną opalenizną i innymi nieciekawymi konsekwencjami.

 

Za tydzień kolejne rady na upały.

 

Oprac. OP

 

 

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję