seniorzy
Dzisiaj jest, 28 października 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda
Powrót
19.07.2021 / Zdrowie i uroda
Szczepienie przeciwko COVID-19 przy Lotnisku Chopina w Warszawie bez wysiadania z samochodu

Centrum Medyczne Damiana uruchamia nowy punkt szczepień, który został zlokalizowany przy Lotnisku Chopina w Warszawie. Punktdrive-thrujest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00–20:00. Pierwsze szczepienia zostaną wykonane już 19 lipca. W punkcie mogą zostać zaszczepione również dzieci powyżej 12 roku życia.

 

Punkt drive-thru przy Lotnisku Chopina to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i wygodnie zaszczepić sięprzeciwko COVID-19. Punkt znajduje się przy hali przylotów w pobliżu dworca autobusowego i kolejowego. Jest dobrze oznaczony, dzięki czemu wszyscy zainteresowani będą mogli bez problemów dotrzeć na miejsce.

 

Aby skorzystać ze szczepienia,należymieć aktualne skierowanie wystawione w portalu Indywidualnego Konta Pacjenta. Mimo że zapisy na szczepienie nie są wymagane, istnieje możliwość zarezerwowania wybranegoterminu. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i dostosować wizytę do codziennych obowiązków. To ważne również w kontekście zapowiedzi niektórych europejskich krajów (np. Francji) dotyczących ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

 

Wakacje to tradycyjnie czas wyjazdów i odpoczynku od pracy zawodowej i szkoły. W tym roku nastąpił powrót do zagranicznych wycieczek, a wiele krajów wymaga, aby turyści posiadali potwierdzenie odbycia szczepienia w kierunku COVID-19. Wylot jest możliwy już 14 dni po przyjęciu szczepionki – jednej dawki w przypadku preparatu Johnson&Johnson lub drugiej firmy Pfizer. Pamiętajmy, że nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, punkty nie obejmuje regionalizacja, dlatego może z nich korzystać każda osoba po 12. roku życia– komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej z Centrum Medycznego Damiana.

 

W punkcie przy Lotnisku Chopina istnieje możliwość otrzymania szczepienia firmy Johnson&Johnson, która ogranicza się zaledwie do jednej dawki. W lokalizacji dostępne są również preparatyfirmy Pfizer – w tym przypadku drugą dawkę można przyjąć w innym punkcie w całej Polsce.

 

Dzięki szczepieniom przeciw COVID-19 podróże stały się łatwiejsze i bezpieczniejsze – mówi Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy Lotniska Chopina – Cieszymy się, że mamy możliwość udostępnienia punktu szczepień i chcielibyśmy, żeby korzystali z niego nie tylko nasi pasażerowie.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy punktów szczepień obsługiwanych przez Centrum Medyczne Damiana można znaleźć na stronie: https://www.damian.pl/koronawirus/szczepionka/.

Na szczepienie można zapisać się za pośrednictwem Indywidualnego Konta Pacjenta lub pod numerem telefonu NFZ – 989.

 

 


Centrum Medyczne Damiana

Centrum Medyczne Damiana (CMD) istnieje od 1994 r. Zapewnia pacjentom szeroki zakres opieki medycznej w ośmiu przychodniach w Warszawie oraz w Szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych.

Centrum Medyczne Damiana oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarzy, badań diagnostycznych; obrazowych i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotna. W Szpitalu Damiana wykonywane są operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, okulistyki, laryngologii i ginekologii.

Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów gwarantowane są w oparciu o długoletnie doświadczenie lekarzy pracujących w Centrum Medycznym Damiana i najwyższe standardy w procesie leczenia. Wysoka jakość znalazła odzwierciedlenie w zdobytych przez CMD certyfikatach i nagrodach, takich jak: „Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości”, Certyfikat ISO, „Szpital bez bólu”, „Bezpieczny Pacjent”, „Godło Quality International 2017” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej Mamie”.

W ciągu 25 lat swojego istnienia Centrum Medyczne Damiana ugruntowało swoją silną pozycję na rynku prywatnych usług medycznych. O unikatowości jego usług świadczą: indywidualne, przyjazne podejście do pacjentów, kompleksowa opieka medyczna, wysokie kwalifikacje personelu, a także zwracanie szczególnej uwagi na profilaktykę zdrowia.

Centrum Medyczne Damiana angażuje się także w działania charytatywne i współpracuje z m.in. z takimi organizacjami jak: UNICEF Polska, WOŚP oraz Fundacja Spełniamy Marzenia.

Centrum Medyczne Damiana należy do Grupy Medicover.

 

 


Obraz hakan german z Pixabay

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję