seniorzy
Dzisiaj jest, 26 lutego 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda
Powrót
07.09.2020 / Zdrowie i uroda
Trwa akcja darmowych badań USG piersi dla 1000 kobiet w Polsce Wciąż można skorzystać!

Do 31 października 2020 roku trwa akcja 1000 bezpłatnych badań USG piersi dla kobiet z różnych regionów Polski. Organizowane przez Fundację OnkoCafe przy wsparciu Fundacji Philips badania są dostępne dla pań, które posiadają skierowanie na USG piersi, ale czas oczekiwania na jego realizację w dostępnych placówkach ochrony zdrowia jest w ich przypadku zbyt długi. 


 

Dla kogo badanie

 

Do bezpłatnego badania USG piersi  są kwalifikowane panie, które posiadają skierowanie na badanie USG piersi, a u których czas oczekiwania na diagnostykę w dostępnym punkcie opieki zdrowotnej jest zbyt długi. Warunkiem skorzystania z badania jest deklaracja możliwości samodzielnego dotarcia do jednej z uczestniczących w programie placówek ochrony zdrowia. 

 

Po skontaktowaniu się z Fundacją OnkoCafe pod numerem telefonu: +48 537 888 789 lub e-mailowo pod adresem: biuro@onkocafe.pl i zakwalifikowaniu na USG piersi panie otrzymają unikalny kod, uprawniający do realizacji badania diagnostycznego w jednym z uczestniczących w programie ośrodków. Wolne miejsca na USG piersi są wciąż dostępne w poniższych placówkach:

 

  1. Centrum Ultrasonograficznej Diagnostyki s.c. ul. Wolności 262/206, Zabrze

  2. Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska dr n. med. Marek Rojek ul. 3-go maja 24, Sosnowiec

  3. Centrum Medyczne Dobra ul. Poziomkowa 5B, Dobra

  4. Diagnosis Centrum Medyczne ul. Planetarna 15/3, Zalasewo

  5. Galen ul. Grodzka 53, Krosno

  6. Galen ul.Warneńczyka 111, Rzeszów

  7. AK Medical Pracownia USG ul. Mohna 52/54, Toruń

  8. Gabinet Lekarski Sylwia Gieletucha - Rosiak ul. Getta Żydowksiego 34, Zduńska Wola

  9. Top Medical Sp. z o.o. ul. Zana 29, Lublin

 

Akcja w różnych regionach Polski 

 

W różnych regionach Polski wyłoniono ośrodki medyczne, zatrudniające wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki USG piersi i dysponujące nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Jak podkreślają organizatorzy kampanii BreastFit, w diagnostyce istotna jest nie tylko możliwość wykonania badania, ale także jego jakość. Nowoczesny sprzęt pozwala wykryć najmniejsze nawet nieprawidłowości - często na etapie, kiedy schorzenie jest w pełni wyleczalne, a zastosowana terapia jest możliwie najmniej inwazyjna. W informacjach kierowanych do pacjentek Fundacja OnkoCafe podkreśla: nie warto zwlekać z badaniem, to się po prostu nie opłaca! Przedstawicielom fundacji wtórują eksperci:

 

– Największe szanse na wyleczenie, sięgające 90 procent, mają te pacjentki, u których choroba została zdiagnozowana w pierwszym jej stadium. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że sytuacja stała się trudna. Pacjentki, obawiając się zarażenia, nie zgłaszają się na badania, co dodatkowo oddala w czasie postawienie diagnozy i rozpoczęcie procesu leczenia. Warto zadbać o siebie - tym bardziej w tym wyjątkowym czasie - i skorzystać z możliwości wykonania badania USG piersi. Warto zrobić to dla siebie i swoich bliskich  – zachęca dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszweld z Narodowego Instytutu Onkologii-PIB im. Marii Skłodowskiej-Curie. 

 

Wykluczone w regionach

 

Walka z regionalnym wykluczeniem zdrowotnym to główny cel tegorocznej odsłony kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. 

 

Według szacunków ekspertów w niektórych regionach Polski czas oczekiwania na badanie USG piersi w ramach publicznej opieki zdrowotnej może wynosić nawet trzy-cztery miesiące. To sytuacja, która dodatkowo pogłębia istniejące nierówności w dostępie do świadczeń medycznych w Polsce. Nierówności te są szczególnie krzywdzące dla kobiet z obszarów wiejskich. Zwłaszcza w obliczu szacunków, które pokazują, że w blisko 30 procentach przypadków nowotwór piersi rozwinie się do postaci zaawansowanej, między innymi ze względu na spóźnioną czujność onkologiczną. Razem z Fundacją Philips postanowiliśmy temu zaradzić – mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

 

Wyjątkowa kampania

 

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”, wspierana przez firmę Novartis Oncology, wystartowała w 2015 roku z inicjatywy Fundacji Onkocafe - Razem Lepiej. Akcja prowadzona jest cyklicznie od 2016 roku. Jej celem jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi oraz choroby na każdym jej etapie - także, gdy przybierze ona postać zaawansowaną. Projekt skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do towarzyszących kobietom mężczyzn. Kampania ma zachęcić panów do włączenia się w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez bliskiego jej mężczyznę.

 

W ramach tegorocznej, piątej odsłony BreastFit, Fundacja OnkoCafe przy wsparciu Fundacji Philips umożliwi wykonanie bezpłatnego USG piersi kobietom posiadającym utrudniony dostęp do tego badania diagnostycznego. Szczegóły akcji są dostępne pod adresem: http://breastfit.onkocafe.pl/1000-x-usg/


Więcej informacji o kampanii BreastFit jest dostępnych na stronie http://breastfit.onkocafe.pl/.

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję