seniorzy
Dzisiaj jest, 16 sierpnia 2022
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Edukacja dla Seniora
Edukacja dla Seniora
Powrót
05.02.2021
Nowy semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego. 24 lutego rusza semestr letni 2020/21 online, którego tematem przewodnim będą ŻYDOWSKIE (AUTO)BIOGRAFIE.

 

Za pośrednictwem platformy ZOOM słuchacze i słuchaczki spędzą cały semestr na cotygodniowych wykładach poświęconych historii i kulturze Żydów aszkenazyjskich. 


W ramach wykładów i seminariów badacze i badaczki literatury, kultury i historii Żydów oddadzą głos jednostkom, by przez pryzmat historii osobistych pokazać historię zbiorowości, zilustrować ją poprzez osobisty punkt widzenia, a także mniej lub bardziej znanym opowieściom nadać imię i zobaczyć ich twarz.


Wśród wykładowców znajdą się badacze i badaczki z ośrodków akademickich całej Polski, m.in.: Joanna Lisek, Joanna Ostrowska, Kamil Kijek, Karolina Szymaniak, Joanna Nalewajko-Kulikov i inni. O społeczności polskich i europejskich Żydów opowiedzą, przedstawiając je na przykładzie pism biograficznych i autobiograficznych pisarzy, poetek, działaczy społecznych, polityczek oraz dziennikarzy zarówno w perspektywie historycznej, jak i w odniesieniu do czasów współczesnych.

 

Inauguracja semestru będzie miała miejsce 24 lutego 2021 o godz. 17.30. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w formule on-line na platformie ZOOM w każdą środę w godz. 17.30-20.30

 

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie.

Zapisy przez formularz dostępny na stronie http://jidyszland.pl/pl/rekrutacja/ oraz pod adresem [email protected]Zapisy przyjmowane są do 21 lutego.

 

Studenci UW biorący regularnie udział w zajęciach, po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu, uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.
 

Informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jidyszland.pl

Kontakt: [email protected], tel.: 22 409 91 00

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję