seniorzy
Dzisiaj jest, 16 sierpnia 2022
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Edukacja dla Seniora
Edukacja dla Seniora
Powrót
05.02.2021
ZAPRASZAMY NA PIERWSZY FESTIWAL KOMPETENCJI CYFROWYCH ONLINE W TELEWIZJI POKOLENIA

Chcesz poznać tajniki internetu? Poznać przydatne strony internetowe, ciekawostki i przydatne triki? Weź udział w spotkaniach online dedykowanych osobom 60+. Od 8 lutego 2021, codziennie przez 2 tygodnie w Telewizji Pokolenia będzie można obejrzeć na żywo spotkanie ze znanymi i lubianymi trenerami, a także zadawać im pytania.

 

Pierwsza edycja Festiwalu Kompetencji Cyfrowych Online dla Seniorów będzie składać się z 10 spotkań, podczas których zostaną omówione konkretne tematy. Codziennie będzie poruszone inne zagadnienie. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych i lubianych trenerów kompetencji cyfrowych, w tym Magdę z programu “Zapytaj Magdę”, który wyświetlany jest w Telewizji Pokolenia.

 

Spotkania będą mieć charakter interaktywnych wykładów z ćwiczeniami. Podczas zajęć będzie możliwość zadawania pytań w komentarzach związanych z tematyką poruszaną danego dnia. Senior może liczyć na wyjątkową metodę nauczania – krok po kroku pokazujemy wszystkie ciekawe aplikacje, porady i polecane strony internetowe.

 

Festiwal trwa 2 tygodnie w dniach 8-12 i 15-19.02.2021 r. Każde zajęcia odbywają się w godz. 12:00-14:30. Będą one odbywać się na żywo na profilu Telewizji Pokolenia na Facebooku, wystarczy kliknąć w ten link: https://www.facebook.com/TelewizjaPokolenia

Po zajęciach będzie możliwość odtworzenia zapisu spotkania na kanale Telewizji Pokolenia na YouTube: https://bit.ly/3fYZfnnoraz na stronie internetowej www.TelewizjaPokolenia.pl. Zachęcamy jednak do udziału w Festiwalu na żywo i zadawaniu pytań na bieżąco. Wasze pytania dot. zagadnień cyfrowych są dla nas bardzo cenne.

Jakie tematy zostaną omówione?

- Jestem w kontakcie - Jak obsługiwać Google Meet, Messenger'a, Zoom'a - na komputerze

- Dbam o zdrowie - Portal e-pacjenta + portale o zdrowiu + zapisy na szczepienia

- Kocham muzykę - Gdzie szukać ulubionych utworów muzycznych, jak je pobierać?

- Kino domowe - Gdzie szukać filmów i seriali

- Relacje są ważne - Portale i aplikacje randkowe (niedługo Walentynki, więc super pasuje)

- O co chodzi z tą chmurą (danych) - Jak wysyłać zdjęcia przez Internet, gdzie je trzymać, jak ściągać? (Drive, Wetransfer)

- Zakupy online - Jak kupować w internecie? Zakupy spożywcze, Allegro i inne

- Komunikuję, więc jestem - Obsługa aplikacji Whatsapp + Messenger

- Płacę wygodnie - Blik, Paypal, konto bankowe, różne metody płacenia przez Internet

- Warto je mieć - 10 aplikacji na telefon, dzięki którym życie będzie łatwiejsze

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wystarczy wejść na profil Telewizji Pokolenia na Facebook’u w momencie rozpoczęcia zajęć, klikając ten link: https://www.facebook.com/TelewizjaPokolenia

Masz pytania związane z poruszanym na spotkaniu tematem? Napisz je w komentarzu!

Nie prowadzimy zapisów – do zajęć można dołączyć w każdej chwili.

Uczestnictwo w Festiwalu jest bezpłatne.

 

Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na stronie: https://agehub.pl/zapraszamy-na-pierwszy-festiwal-kompetencji-cyfrowych-online-w-telewizji-pokolenia/

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję