seniorzy
Dzisiaj jest, 11 kwietnia 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Edukacja dla Seniora
Edukacja dla Seniora
Powrót
26.09.2019
Żydowski Uniwersytet Otwarty rozpoczyna nowy semestr 2019/2020.

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego. 2 października rusza semestr zimowy 2019/2020, którego tematem przewodnim będzie „Przekład. Translacje kultury żydowskiej”. Chętni będą mogli również zapisać się na lekcje języka hebrajskiego oraz jidysz. Zapisy przyjmowane są do końca września 2019. 

 

Jednym z podstawowych sposobów funkcjonowania kultury żydowskiej jest jej przekładowy charakter. Podczas zajęć ŻUO studenci będą mogli przyjrzeć się obliczom i sposobom realizacji kategorii przekładu kulturowego w bardzo szerokim rozumieniu: nie tylko
w kontekście translatoryki literackiej, ale i w odniesieniu do innych dziedzin sztuki oraz filozofii we współczesnych żydowskich studiach kulturowych. Wraz z zaproszonymi gośćmi prześledzą translacje i interpretacje między różnymi obszarami kultury żydowskiej, m.in. w sztukach wizualnych czy działaniach w przestrzeni oraz literaturze żydowskiej tłumaczonej na języki narodowe.

Wśród wykładowców znajdą się między innymi: Bella Szwarcman-Czarnota, dr Joanna Ostrowska, Karol Becker, dr Renata Piątkowska oraz prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska.

 

W tym semestrze odbędą się także literackie zajęcia seminaryjne związane z tematem przewodnim, które poprowadzą: dr Piotr Paziński i prof.Adam Lipszyc.

 

Wykłady odbywać się będą w Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 w środy oraz poniedziałki w godzinach 17.30-20.30. 

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września 2019 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Szczegóły na stronie http://jidyszland.pl/zuo/

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję