seniorzy
Dzisiaj jest, 26 stycznia 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Wydarzenia
Wydarzenia
Powrót
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich: Koncert papieski
Miejsce:
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A)
Godzina i data:
19:00, 17.10.2020
Bilety:
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
godz. 19.00-21.00; Wydarzenie odbędzie się w ramach reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19.
Treść:

"Zdrowaś od Anioła – śpiewy maryjne" to podtytuł Koncertu Papieskiego, organizowanego w cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Koncert wpisuje się w cykl wydarzeń, organizowanych z okazji przypadającej w 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły i ustanowionego z tego powodu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Świętego Jana Pawła II.

17 października 2020 roku w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A) wystąpi żeński zespół wokalny Flores Rosarum. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zespół wokalny Flores Rosarum (Płatki Róż) powstał w 2007 roku. Założyła go s. Susi Ferfoglia wraz z grupą śpiewaczek zafascynowanych muzyką św. Hildegardy z Bingen. Dzieła Świętej z nad Renu to nadal ważna część repertuaru, ale nie jedyna. Flores Rosarum z chęcią sięga również po materiały znajdujące się w polskich rękopisach liturgiczno-muzycznych, a jego członkinie działalność artystyczną łączą z naukowo-badawczą pracą nad tekstami, średniowieczną notacją oraz rozumieniem kontekstów liturgicznych, historycznych oraz społecznych, w których powstały opracowywane śpiewy.

Oś występu Flores Rosarum w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich stanowić będą pochodzące z modlitwy brewiarzowej cztery antyfony maryjne: Alma Redemptoris Mater (Matko Odkupiciela), Ave Regina caelorum (Witaj, Niebios Królowo), Regina caeli (Wesel się Królowo) oraz Salve Regina (Witaj Królowo). Koncert dopełnią polifoniczna muzyka wokalna oraz stylizowane improwizacje organowe. 

Wybór tematyki tegorocznego Koncertu Papieskiego podyktowany został rolą, jaką w posłudze Jana Pawła II odgrywał kult maryjny. To Maryi, matce Zbawiciela, zawierzył swoje życie Karol Wojtyła, czego dobitnym wyrazem stał się wybór słów Totus Tuus jako zawołania biskupiego, a następnie dewizy pontyfikatu Papieża Polaka. Słowa te są cytatem z modlitwy, pochodzącej z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt.
Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria.
(Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy.
Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.)

Nad przebiegiem wydarzenia czuwać będzie Marek Walczak - kierownik artystyczny cyklu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w ramach reżimu sanitarnego ustalonego na czas epidemii COVID-19.

Na koncertzapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.
Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski.
Koncert odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Kraków.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio Plus, Głos. Tygodnik Nowohucki oraz Dziennik Polski.

KONTAKT: 

Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
Tel. 12 644 68 10 w. 23, imprezy@krakownh.pl

 
Dom Kultury Rzeszów
Uniwersytet Trzeciego Wieku WSB Dąbrowa Górnicza
Teatr Żydowski
Nowa Huta
Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję