seniorzy
Dzisiaj jest, 22 lutego 2024
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Hobby
Hobby
Powrót
28.10.2021 / Hobby
Zawsze kreatywni - czas Wszystkich Świętych

W artykule pt: "Rośliny, które można wykorzystać w okresie Wszystkich Świętych", (do przeczytania w zakładce "Dom i ogród", na naszym portalu), napisaliśmy o możliwościach wykorzystania roślin żywych oraz  ich pielęgnacji, tak aby można by było podziwiać ich urok jak najdłużej. 

 

Niestety, bez względu na to jak bardzo kochamy żywe rośliny, to mamy świadomość, że ich żywotność jest krótka - szczególnie kwiatów ciętych. Dobrym rozwiązaniem jest użycie kwiatów sztucznych. Wyczarowanie pięknych kompozycji kwiatowych, więńców, wiązanek jest coraz prostsze, tym bardziej, że na rynku dostępne są wszystkie materiały oraz ogromne ilości różnego rodzaju "roślin", które wyglądem niewiele ustępują swoim żywym odpowiednikom.

 

Jeżeli boimy się "zaszaleć" z pomysłami, lub jeszcze dość niepewnie czujemy się w krainie tzw. handmade'ów (czyli - wykonanych ręcznie) lub DIY (czyli "zrób to sam"), zawsze możemy poszukać inspiracji - chociażby w internecie - chociażby na naszym portalu.

 

Oto garść inspiracji, przygotowanych przez naszą koleżankę w telegraficznym skrócie:

 

1.  Forma bukietu - zielona kokarda ma na celu równoważenie kolorystyki kompozycji;

 

 

2. Forma wieńca - dobrym pomysłem jest uzupełnienie kompozycji zniczem, który jest po prostu oddzielnie dostawiany;

         

 

3. Forma wiązanki - moja zdecydowana, osobista faworytka wśród tegorocznych prac Ani - głównie ze względu na wykorzystanie tak oryginalnego elementu jakim jest dynia. W tym przypadku jest to praktycznie jedyny "żywy" element wiązanki.

         

 

Ania wykonuje dekoracje od lat, praktycznie na każde większe święto (i nie tylko), zarówno do domu jak i przyjaciół. Stąd też można zauważyć, że kieruje się pewnymi trendami (niekoniecznie oficjalnymi ;)), co świetnie widać w kolrostyce kompozycji. W tym roku dominują odcienie czerwieni z zielenią, rozjaśniane kremowo-żółtymi "chryzantemami" i elementami w odcieniach złota.

 

W poprzednim roku były to zdecydowanie jaśniejsze zestawienia, jak w widocznej po prawej wiązance , w której dominują odcienie zieleni, rozjaśniane żółto-kremowymi elementami.

 

Rośliny i elementy dekoracyjne, osadzane są na gąbkach florystycznych, które można kupić zarówno do roślin żywych jak i suchych, praktycznie w każdym markecie (szczególnie w sezonie na dekoracje świąteczne), ale również np. w internecie.

 

W przypadku kompozycji, które będą wystawiane na działanie - jak to ładnie się mówi - czynników atmosferycznych, warto jest je zatopić np. w masie gipsowej.

 

 

 

 

W tym roku, ze względu na dodatkowy czynnik "rozpraszający", Ania zdecydowała się na dodatkowe wzmocnienie łączeń klejem. 

Poniżej - "czynnik rozpraszający", w trakcie "udzielania pomocy", w tworzeniu dekoracji :)

 

Jeżeli podobają Wam się projekty, macie pytania co do wykonania, albo chcielibyście zobaczyć więcej pomysłów Ani - zapraszam do komentowania na naszym facebookowym fanpage'u.


 

Autorka: Ops

Twórczyni wszystkich projektów: A. Jasińska

Zdjęcia w artykule: Ops i A. Jasińska


Obraz wiodący: Goran Horvat z Pixabay 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję