seniorzy
Dzisiaj jest, 2 czerwca 2020
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
04.07.2019 / Rozmaitości
Co powinna zawierać urlopowa apteczka?

Wakacje to czas, na który zawsze niecierpliwie czekamy. Są okazją do podróży i wypoczynku. Wyjeżdżając, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu apteczki, w której znajdą się leki i produkty lecznicze potrzebne przy udzielaniu pierwszej pomocy lub uśmierzeniu bólu. Jak ją skompletować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Bez znaczenia czy planujecie rodzinny urlop pod namiotami na Mazurach, czy wyjazd we dwoje na kenijskie plaże. W każdym z tych przypadków powinniście zaopatrzyć się w kilka podstawowych produktów, które pozwolą wam zareagować, jeśli dopadną Was mniej lub bardziej uciążliwe dolegliwości. Zobaczcie, co zabrać ze sobą na wakacje, aby móc bez problemów cieszyć się urlopem.

Węgiel leczniczy – ma zdolności absorpcyjne substancji toksycznych i bakterii co uniemożliwia ich wchłanianie. Będzie potrzebny przy problemach pokarmowych i trawiennych (jak biegunka czy wymioty), które pojawiają się przy zmianach klimatu oraz składu pokarmu. Sprawdzi się również przy zakażeniach spowodowanymi brudnymi rękami.

Plastry oraz żel na stłuczenia – długie wędrówki po górach czy niewygodne szpilki na wieczorku tanecznym mogą być przyczyną pęcherzy oraz otarć na skórze. Założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie wycieczki czy zabawy. W swojej apteczce warto również mieć preparat, który ukoi ból w przypadku stłuczeń oraz środki odkażające rany.

Żel antybakteryjny do rąk – lub chusteczki, które w każdej chwili pozwolą nam zdezynfekować dłonie. Pamiętajmy, żeby czynność powtarzać za każdym razem, kiedy będziemy chcieli sięgnąć po przekąskę, a nie mamy możliwości umycia rąk. Taki żel pozwoli pozbyć się bakterii bez użycia wody.

Żel na afty – posiadanie go na wyjeździe jest bardzo ważne. Bolesne wykwity w postaci afty, opryszczki, czy owrzodzenia w jamie ustnej, mogą pojawić się w okresie wypoczynku samoistnie lub być spowodowane przemęczeniem po podróży, infekcją wirusową lub bakteryjną oraz nadwrażliwością na niektóre składniki pokarmu takie jak ostre potrawy czy alkohol. W takim przypadku warto mieć przy sobie apteczny żel (jak Sachol Aftgiel), który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, odizoluje bolesną zmianę na błonie śluzowej od doraźnie drażniących czynników zewnętrznych oraz wspomoże regenerację nabłonka w jamie ustnej.

Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Odpowiedni środek, którego skład nie będzie dla nas nowością, pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy oraz innych przypadłości.

Każdy dzień na wakacjach jest cenny, nie warto więc tracić go na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki. Wyjeżdżając na wakacje nie powinniśmy również zapomnieć o lekach, które przyjmujemy na stałe, jak też spray’u na komary, żelu po ukąszeniach oraz kremie z filtrem. Pamiętajmy, że dobrze skomponowana apteczka wakacyjna pozwoli nam cieszyć się urlopem bez niespodzianek.

Obraz Alexas_Fotos z Pixabay

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję