seniorzy
Dzisiaj jest, 22 lutego 2024
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
28.08.2023 / Rozmaitości
Riverlights 2023 Festiwal lata na Wiśle

Riverlights to niepowtarzalne widowisko - parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. W tym roku Riverlights startuje w ostatni dzień sierpnia.

 

 

 

 

 

 

-  Riverlights stało się już wiślaną tradycją - mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia - Cieszę się, że biuro kultury zauważyło potencjał tej imprezy, która staje się flagowym wiślanym warszawskim festiwalem.

 

W paradzie popłynie ponad dwadzieścia łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca - w lipcu został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie. Na razie - ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia znaków na Moście Średnicowym - z wyłączeniem tego mostu. Oznacza to, że można pływać w nocy między Mostem Gdańskim a Średnicowym i dalej - nie przekraczając linii mostu - między Średnicowym a Łazienkowskim.

 

- Niektórzy się śmieją, że znów Bareja, rzeczywiście duch z filmów pana Stanisława jest wciąż obecny - także na Wiśle. Jednak my - armatorzy, aktywiści, animatorzy nadwiślańskiego życia - cieszymy się, że po wielu latach w końcu doszło do otwarcia szlaku nocnego. Pamiętam jakim wyzwaniem było ustawianie jednorazowo szlaku w 2021 roku, by mogło odbyć się Riverlights w nocy. Dobrze było przecierać ten szlak, ale jeszcze lepiej, jak po Wiśle codziennie mogą się przemieszczać podświetlone jednostki - dodaje Dziubłowski.

 

Riverlights 2023 wystartuje z Dworca Wodnego WWA. Tutaj nastąpi zaokrętowanie jednostek. Popłynie reprezentacja warszawskiej żeglugi - motorówki, szkuty łodzie tradycyjne - baty, galary, łyżwa, małe statki. O oprawę muzyczną zadba grupa Jazxing, autorzy jednego z najciekawszych albumów muzyki elektronicznej w ubiegłym roku - "Pearls of the Baltic Sea".

 

Wydarzenie towarzyszące odbędą się w nadwiślańskich miejscówkach - Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala.

 

·      Dzięki wsparciu M. St. Warszawy udział w paradzie jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc na paradę po wypełnienie formularza organizatora:

https://forms.gle/1HuCBufYcccAe8WR7

(liczba miejsc ograniczona)

 

Parada Riverlights 2023 

31.08.2023 
Start Parady: godz. 20.30, Dworzec Wodny WWA


Parada - Dworzec Wodny WWA - Podzamcze - Dworzec Wodny WWA

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję