seniorzy
Dzisiaj jest, 16 czerwca 2024
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
Święty
close
Rozmaitości
Rozmaitości
Powrót
06.05.2024 / Rozmaitości
Riverlights 2024 Otwarcie sezonu nad Wisłą

Riverlights to niepowtarzalne widowisko - parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. 

 

W tym roku Riverlights otwiera letni sezon nad Wisłą.

 

Riverlights to jeden z mocniejszych akcentów w kalendarzu wiślanych wydarzeń - mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Zazwyczaj odbywało się na zakończenie sezonu, tym razem startujemy w maju - na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą. Cieszę się, bo start sezonu to jest zupełnie inna energia i w paradzie popłynie około trzydziestu łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca - w ubiegłym roku został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie, ale bez możliwości przekroczenia Mostu Średnicowego. Od tego sezonu można pływać nocą po całym warszawskim odcinku.

 

Riverlights 2024 wystartuje z Dworca Wodnego WWA. Tutaj, ale także na innych przystaniach wiślanych,  nastąpi zaokrętowanie na jednostki. W paradzie weźmie udział reprezentacja warszawskiej żeglugi - szkuty, łodzie tradycyjne - baty, galary, łyżwa, motorówki, małe statki i statki. 

 

Każde udekorowany światłem i dodatkowymi dekoracjami. 

 

Szyk zostanie ustawiony w okolicach Podzamcza skąd parada popłynie na Cypel Czerniakowski. Paradę będzie można oglądać z mostów i bulwarów.

 

O oprawę muzyczną Riverlights 2024 zadbają Pejzaż i Ikarvs. Pod tym pierwszym pseudonimem kryje się Bartosz Kruczyński, którego inne wcielenie to Earth Trax. Jako Pejzaż zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Ostatni dzień lata”. W ubiegłym roku jego wydawnictwa „List 1” i „List 2” potwierdziły niezwykłą umiejętność wyszukiwania i cięcia sampli układających się w hipnotyczną całość. Z kolei Ikarvs to projekt oparty na instrumentalnej i wokalnej improwizacji, która stanowi rdzeń zarówno ich kompozycji, jak i występów na żywo. Oscylując wokół hipnotycznego downtempo, duet wykracza poza gatunkowe konwencje.

__

Riverlights 2024 odbywa się dzięki wsparciu M. St. Warszawy. 

Udział w paradzie jest bezpłatny. 

Rezerwacje miejsc na paradę będą dostępne na stronie www.warsawboats.pl od 15 maja od godz. 15.00.

 

Parada Riverlights 2024 

25 maja 2024

·      godz. 20.00 - 0krętowanie - Dworzec Wodny WWA i pozostałe przystanie 

·      godz. 21.30 - Parada - Podzamcze (plaża Rusałka) - Cypel Czerniakowski- Dworzec Wodny WWA

Before: Shambalaya Live Vibes 

After: Foxall & friends

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję