seniorzy
Dzisiaj jest, 26 lutego 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Edukacja dla Seniora
Edukacja dla Seniora
Powrót
24.08.2019
Dzień Otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku Centrum Kultury Jidysz na Festiwalu Singera

W ramach Festiwalu Warszawa Singera, Centrum Kultury Jidysz 26 sierpnia otworzy swoje podwoje i zaprezentuje swoje możliwości edukacyjne wszystkim, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Centrum Kultury Jidysz to szczególna uczelnia, stworzona przez Fundację Shalom a dziś działająca w ramach Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz. UTW prowadzony jest w duchu tolerancji i wzajemnego poszanowania. Już od dziesięciu lat jest miejscem nauki i spotkań ponad 100 słuchaczy od 55. roku życia wzwyż. Stawiamy na wszechstronną edukację seniorów, ich rozwój duchowy i intelektualny, aktywizację umysłową i ruchową. 

 

W ramach festiwalowego dnia otwartego już o 11.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne „Sukkot wczoraj i dziś”, prowadzone przez Małgorzatę Blicharz. Równolegle będzie można zobaczyć polsko-amerykański dokument fabularyzowany, „Kto napisze naszą historię” w reż. Roberty Grossman. Partnerem pokazu jest Warszawski Festiwal Filmów o tematyce żydowskiej.   

 

Popołudniową część wypełnią warsztaty wielotematyczne. O 13.00 rozpoczną się warsztaty lalkarskie, prowadzone przez Katrzynę Batorowską, o 14.00 warsztaty plastyczne Anny Czubaczyńskej MENORA, o 15.00 Warsztaty wycinanki żydowskiej Wiesławy Rawskiej-Tejszerskiej, a o 16.00 na warsztaty tańca izraelskiego zaprosi Monika Leszczyńska. 

 

Dopełnieniem tak bogatego dnia będzie Potańcówka międzypokoleniowa, na którą zaprasza DJ GRAJEK KRAWIEC od 17.30 do 20.00. 

 

Na wszystkie zajęcia i potańcówkę wstęp jest wolny.  Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty pod adresem: utw@jidysz.org.pl Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Jidysz,
ul. Andersa 15.

Więcej informacji: tel. 22 620 47 33, utw@jidysz.org.pl

 

 

Osoba kontaktowa:

Kamila Czosnyk

Tel. +48 22 409 91 00

E-mail: ckj@jidysz.org.pl

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję