seniorzy
Dzisiaj jest, 26 lutego 2021
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Edukacja dla Seniora
Edukacja dla Seniora
Powrót
15.02.2019
Rusza nowy semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego. 20 lutego rusza semestr letni 2018/2019, którego tematem przewodnim będzie „Od Golema do sztucznej inteligencji - wizje przyszłości w kulturze żydowskiej”. Zapisy przyjmowane są do 15 lutego. 

 

W nadchodzącym semestrze uwaga studentów i wykładowców skupi się na wizjach przyszłości obecnych przez wieki w kulturze żydowskiej. 

 

Począwszy od tekstów oraz toposów biblijnych i folklorystycznych słuchacze dowiadywać się będą, w jaki sposób mówiono i myślano o przyszłości w świecie tradycyjnym. Przyjrzą się również czasom współczesnym – sprawdzą, jak wyglądały koncepcje przyszłości diaspory żydowskiej wśród działaczy organizacji żydowskich oraz myślicieli XX-wiecznych oraz w XIX
i XX-wiecznej literaturze futurystycznej, kinematografii czy sztuce. 

 

Wśród wykładowców w tym semestrze znajdą się między innymi: prof. Daniel Grinberg,
dr Agnieszka Haska, mgr Bella Szwarcman-Czarnota, dr Joanna Ostrowska, Karol Becker
i Małgorzata Kordowicz. W semestrze letnim odbędą się również zajęcia seminaryjne, które poprowadzą: dr Piotr Paziński, prof. Adam Lipszyc i dr Agnieszka Gajewska.

 

Zajęcia odbywać się będą w środy i wybrane poniedziałki w godzinach 17.30-20.30 w Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15 w Warszawie.

 


Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Rozpoczęcie semestru: 20 lutego 2019.


Opłata za semestr: 100 zł ulgowa (studenci, seniorzy), 150 zł zwykła.

 

Studenci UW regularnie uczęszczający na zajęcia po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.jidyszland.pl

Kontakt: ckj@jidysz.org.pl, tel.: 22 409 91 00

 

Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję