seniorzy
Dzisiaj jest, 14 października 2019
Warszawawww.booked.net
-7°C
Śnieg
A
A
A
close
Wydarzenia
Wydarzenia
Powrót
29.04. GODZ. 15.00, WYKŁAD: NOWOHUCKA TELENOWELA
Miejsce:
Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)
Godzina i data:
15:00, 29.04.2019
Bilety:
Wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Treść:

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład Renaty Radłowskiej „Nowohucka telenowela”. Nie ma drugiego miasta na świecie, nad którym od początku do końca czuwaliby jego budowniczowie. Miasta rosnącego z nimi i z nimi się starzejącego. Zbudowanego z ich marzeń, rozczarowań, dramatów i komedii. Porozmawiajmy o waszym/naszym mieście. O was, waszej codzienności sprzed dekad i codzienności dzisiejszej. Niech te opowieści płyną, tak jak płynęły dziesięć lat temu, kiedy powstawała "Nowohucka telenowela". Nowa Huta to opowieści, wasze.

Renata Radłowska to kazimierzanka z urodzenia, a od 20 lat nowohucianka z wyboru. Dziennikarka Gazety Wyborczej, reporterka Dużego Formatu I Wysokich Obcasów. W 2008 roku ukazało się pierwsze wydanie jej książki "Nowohucka telenowela" - historia budowniczych dzielnicy, jej pierwszych mieszkańców, właścicieli miasta. W maju tego roku ukaże się drugie wydanie publikacji, uzupełnione o sześć nowych tekstów. Opowieści, które zamykają junacką historię. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarne.

Uniwersytet Trzeciego Wieku WSB Dąbrowa Górnicza
Teatr Żydowski
Nowa Huta
Top

Strona korzysta z plików "cookie" w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję